info@yekelergroup.com + 90 312 428 14 16

Hukuk İngilizcesi Eğitimlerimiz

Uluslararası hukuk alanında çalışan, yabancı dildeki hukuk metinlerini okumak, uluslararası davalara bakmak isteyen stajyer avukat, avukat, savcı ve hakimlerin Genel İngilizcenin yanı sıra Hukuk İngilizcesini de edinmeleri gerekmektedir.

Bu süreçte öncelikle kişilere (birebir) ve gruplara özel eğitim programları hazırlanır, planlanan süre içerisinde gerekli hukuk kelimelerini edinebilmeleri, davada geçen maddeleri, kararları ve cümleleri doğru bir şekilde çevirebilmeleri, pratik ve akıcı bir şekilde konuşabilmeleri hedeflenir.

Hukuk İngilizcesi yelpaze olarak geniş bir alan olup, eğitimler katılımcıların ağırlık verdikleri, çalıştıkları alanlar için özel olarak detaylı çalışmalar gerektirmektedir. Özellikle Hukuk derslerinde alanında yayınlanmış güncel ve aynı zamanda eski makale ve kararların aynı zamanda davada geçen maddelerin incelenerek katılımcıya aktif olarak dili alanında nasıl kullanacağı da gösterilmektedir.

Uluslararası Hukuk alanında stajyer avukat, avukat, savcı ve hakimlerin aktif rol almaları ve hukuk alanındaki tüm gelişmeleri takip edebilmeleri için dil edinmesi önemli ve kıymetlidir.